Playa de Famara

 jest położona w północnej części wyspy, którą otaczają niezwykle malownicze wzgórza. Piaszczysta plaża nie jest tłumnie oblegana przez turystów, jednak lubią ją surferzy i kitesurfurzy, którzy mają tu doskonałe warunki do treningów.


Playa de Papagayo

znajduje się na południu Lanzarote i jest bardzo lubiana przez turystów szukających doskonałych warunków do opalania i kąpieli. Osłonięta jest od wiatru wzgórzami i wypełniona miękkim piaskiem, a dodatkowo daje dostęp do oceanu, który w tym miejscu jest wyjątkowo spokojny, dając możliwość bezpiecznego pluskania się dzieciom.


Playa Flamingo

plaża ta położona jest na południu wyspy koło znanego kurortu Playa Blanca, nad spokojną lazurową zatoczką i najczęściej jest wybierana przez rodziny z dziećmi. Jest ona doskonale zagospodarowana, jest na niej dostęp do leżaków, parasoli, pryszniców.


Playa de Las Cucharas

znajduje się zaledwie 10 km od stolicy wyspy Arrecife przy znanym kurorcie Costa Teguise. Wypełniona miękkim piaskiem oferuje świetne zaplecze rekreacyjne i jest lubiana zarówno przez osoby lubiące wylegiwać się na słońcu, jak i miłośników windsurfingu oraz nurkowania.


Puerto del Carmen

jest jednym z najbardziej znanych kurortów na Lanzarote, który znajduje się na południu wyspy. W jego pobliżu znajduje się 6-kilometrowy pas piaszczystych plaż, odznaczających się doskonałą infrastrukturą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapleczem dla osób uprawiających sporty wodne.


Czarna plaża przy El Golfo

znajduje się na zachodzie wyspy, a swój kolor zawdzięcza położonemu w pobliżu wygasłemu wulkanowi EL Golfo. Dodatkową atrakcją plaży, przyciągającą rzesze turystów jest znajdujące się na niej zielone jeziorko, którego niesamowitą barwę tworzy żyjący w nim plankton.


Playa del Risco

położona jest na północy Lanzarote i jest jedną z najbardziej odludnych plaż na całej wyspie, którą odwiedzają turyści spragnieni widoku dzikich i wyjątkowych scenerii.


Playa Bastian

jest to kameralna i dobrze zagospodarowana plaża należąca do kurortu Costa Teguise, którą od wiatru osłaniają specjalne murki, wykorzystywane często do ustawiania sprzętu do grillowania.


Playa de las Conchas

ta dość odludna plaża znajduje się na północnym wybrzeżu wysepki La Graciosa, sąsiadującej z Lanzarote od północy. Jest to najlepsze miejsce do spacerów i zbierania muszelek, ponieważ silne prądy morskie utrudniają bezpieczne kąpiele.


Playa el Reducto

jest to plaża miejska w Arrecife, która ze względu na miękki piasek, a także płytkie i spokojne wody idealnie nadaje się na wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest