Na wiosnę (w marcu, kwietniu, maju)

Od marca do maja na Lanzarote panują bardzo przyjemne warunki pogodowe. W ciągu dnia można liczyć nawet na 8 godzin słońca, a temperatury zwykle nie przekraczają w tym czasie 26 stopni Celsjusza. Temperatura wody rzadko jednak osiąga 20 stopni. W marcu należy liczyć się z opadami, które z każdym kolejnym miesiącem maleją.

W lecie (w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu)

Od czerwca aż do września na wyspie jest najcieplej, ponieważ słupki rtęci bez trudu osiągają w dzień 29-30 stopni Celsjusza, a w nocy oscylują wokół 22-24 stopni. W tym okresie jest również najcieplejsza woda (około 22-23°C), a także minimalne ryzyko opadów. Dodatkowo można liczyć na 10 godzin słońca w ciągu dnia. To najlepszy czas na wakacje na Lanzarote dla osób pragnących korzystać do woli z uroków pięknych plaż.

Na jesień (w październiku, listopadzie, grudniu)

Październik i listopad nadal jest przyjemny, ponieważ w ciągu dnia temperatury powietrza mogą przekraczać 25 stopni Celsjusza, a temperatury wody osiągać nawet 22°C. Niestety w miesiącach tych liczba słonecznych godzin w ciągu dnia maleje do 6-7, mogą także zdarzyć się opady, szczególnie w listopadzie.

W zimę (w styczniu, lutym)

Od grudnia do lutego na Lanzarote panują najniższe temperatury, jednak w dzień wynoszą średnio 24°C, a w nocy rzadko spadają poniżej 18°C z wyjątkiem grudnia, podczas którego słupki rtęci w nocy mogą pokazać „zaledwie” 15 stopni. Temperatura wody też jest w tym czasie najniższa, ponieważ wynosi zwykle około 19°C. Choć zimą na wyspie jest stosunkowo ciepło i przyjemnie, to jednak właśnie wtedy najczęściej występują opady, szczególnie w grudniu i styczniu.

Średnia temperatura powietrza na Lanzarote

Średnia temperatura wody na Lanzarote

Średnia ilość dni słonecznych i deszczowych na Lanzarote

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest